Ana Sayfa Hakkımızda Yeni Üyelik Alışveriş Sepetim Hesap Numaraları Müşteri Hizmetleri Yardım İletişim

SporServis.com
Türkiyen'nin 7/24 Online Spor Mağazası

Türkiye Geneli Yetkili Internet Satıcısı
PATEN EVİMASAJ-SAUNA-SPAADIDAS BOKS SHOPELEKTRİKLİ BİSİKLETDYNAMIC SHOPBUSSO SHOPDELTA SHOP

Tüm Alışverişlerinizde
KARGO BEDAVA !

Fırsatları Kaçırmayın!
KAMPANYALI ÜRÜNLER

Ucuzluktan Yararlanın
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
Keyifli Alışverişler!
ALIŞVERİŞ SEPETİM
Voit Dynamic Koşu Bandlarında Ücretsiz Kargo + Ücretsiz Kurulum + 2 Yıl Yerinde Garanti -- Kredi Kartlarına Vade Farksız 9 - 6 - 3 Taksitler.
Ana Sayfa  |  Alışveriş Sepetim |  Yeni Üyelik | Haberler | Hakkımızda  | Satış Ortaklığı  | Yardım |  İletişim 
Yardım

Koşu Bandı Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Koşu bandı alırken doğru seçim yapabilmek için... 
 
Koşu bandının verimini, kullanım yoğunluğu ve kullanıcıların ağırlıkları belirliyor.Koşu bandı seçerken, kullanıcı (ağırlık, yaş, boy) ve kullanım süreleriyle ilgili bilgileri mutlaka uzmanlara bildirmek gerekiyor.
 
 
Motor gücü, bir koşu bandının en önemli özelliklerinden biri. Motor gücü "beygir gücü" ile tanımlanıyor ve ev kullanımı için tasarlanmış koşu bantlarının sürekli beygir gücü (hp), 1.25 ile 2.5 arasında yer alıyor. Belirtilen beygir gücünün "sürekli beygir gücü" olması, yani aynı performansı uzun süre devam ettirebilmesi de önem taşıyor.
 
  
 
Bunun yanısıra, bir koşu bandının motor gücünün yüksek oluşu, her zaman daha verimli olduğunu göstermiyor. Sürekli beygir gücünün yanında, soğutma sistemi, rulolarının büyüklüğü, elektronik ve mekanik tasarımı gibi pek bahsedilmeyen ama önem taşıyan başka faktörler de bulunuyor. Bu nedenle, koşu bandının sizin için uygun olup olmadığını anlamanın en iyi yöntemi, koşu bandını denemektir. Koşu bandının üzerinde yürürken, motor zorlanmıyorsa veya yavaşlamıyorsa, bu koşu bandının kapasite olarak size uygun olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
Koşu bandının bant boyutlarının da kullanıcıya uygun olması gerekir. Bandın, rahat adım atmaya olanak sağlayacak boy ve ende olması, kullanım rahatlığı için büyük önem taşıyor.
 
 
Koşu bandının esnek ve yumuşak bir zemine sahip olması, eklemlere baskı yapmamasını sağlar. Bazı koşu bantları, diğerlerinden daha esnek ve yumuşak zemine sahiptir. Spor ayakkabılarınızla koşu bantlarını deneyerek aradaki farkı hissedebilirsiniz.
 
 
Koşu bantlarının bazılarında katlanabilme özelliği bulunuyor. Bu özellik, evinde yer sorunu olan kullanıcılar için seçim yaparken çok önemli bir faktör...
 
 
Kalp atış hızının, yani nabzın, spor yaparken izlenmesi büyük önem taşıyor. Birçok koşu bandında elden, kulaktan veya göğüsten nabzı ölçmek olasıdır. Bu yöntemler arasında,en sağlıklı ve hassas neticeyi veren ölçüm tekniği göğüsten ölçümdür. Eğer beğenilen koşu bandının nabız ölçme işlevi yoksa, Polar nabız ölçer opsiyonel olarak eklenebilir.
 
 
Koşu bandının eğim seçenekleri manuel mi ayarlanıyor yoksa otomatik mi? Almadan önce mutlaka sormanız gereken önemli bir ayrıntı...Eğer otomatikse, hiç koşu bandından inmeden eğimi düğmeden ayarlamanız mümkün...
 
 
 Koşu bantlarının bazılarında, üretim aşamasında tasarlanmış hazır egzersiz programları bulunuyor. Bazı koşu bantlarında ise, hazır programlara ek olarak kullanıcıların da tasarlayıp koşu bandının hafızasında saklayabileceği özel programlar yer alıyor. Koşu bantlarındaki program çeşitliliğini, kullanım amacınıza göre değerlendirmeniz mümkün.
 
 
Koşu bandı alırken Firmanın Teknik Servis ve Yedek Parça olanaklarını da mutlaka inceleyin. Koşu bandına verilen en az bir yıllık garanti süresi, bu süre içinde ve sonrasında sunulacak hizmetin kalitesini kesinlikle araştırın...

EVDE KOŞU BANDINDA YÜRÜMEK SOKAKTA YÜRÜMEKTEN DAHA FAYDALIDIR
Koşu bandı egzersiz sırasında vücudun nasıl çalıştığını gösterebildiği için, vücudunuzu tanımak açısından pistte yapılan koşuya göre daha yararlıdır. Vücudun hangi kapasite ile çalıştığını yağ mı yoksa karbonhidrat mı yakmaya başladığını, kardiyovasküler egzersize geçilip geçilmediğini size bildirir.
 
Koşu bandıyla yaptığınız egzersiz yerine, açık havada koşarakta vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Koşu bandının en büyük avantajı size önemli ve sizin spor bilincinizi arttıracak bilgiler vermesidir. Vücudu %65 kapasite ile çalıştırmak yağ yakmanızı, %85 kapasite ile çalıştırmak da karbonhidrat yakmanızı sağlar. Kalbinizi bu şekilde çalıştırarak, kondisyon kazanmış olursunuz. Yağ mı yoksa karbonhidrat mı yaktığınızı kaç kalori yaktığınızı (yağ yada karbonhidrat olarak) söyleyebilen koşu bandı ile belirleyebilirsiniz.
 
KOŞU BANDININ BAŞKA TÜRLÜ YARARLARIDA VAR
Diyelim ki saatte 7 km hızla koşuyorsunuz. Beyin, vücudun yorulduğunu hissettiği anda yavaşlamaya başlarsınız. Buna karşılık koşu bandında böyle bir şey söz konusu değildir. Koşu bandında bir program girilir ve banda emir verilir. Örneğin “Beni 20 dk 7 km hızla koştur” dersiniz. Beyin bu hızı istese de durduramaz. Bu nedenle zayıflama, kondisyon kazanma veya kalp ritmiyle kardiyovasküler çalışma, koşu bandında daha olumlu bir sonuç verir.Justify Center 

Yetkili Satıcısı Olduğumuz Markalar :

VOIT - DYNAMIC - GOODMAN - UNIVERSAL - BH - V-FIT - EUROFITNESS - PROFITNESS - DIESEL - BODY SCLUPTURE - REEBOK - ADIDAS (BOKS) - RALEIGH - TANITA - LANAFORM - EVERLAST - EXCESS - BUSSO - KEYS - CRABER - OPTIMUM NUTRITION   

Önemli Not :

Alışverişlerinizi yaparken alışveriş yapacağınız firmayı araştırmadan alışveriş yapmayın. Internette yayınlanan aşırı düşük fiyatlar,cazip hediye kampanyaları, ve yetkili satıcı olmayan firmalardan yapılan alışverişler bazen size sorun yaratabilir. Yetkili satıcı olmayan birçok satıcıdan satın alınan ürünlerde yaşıyacağınız problemlerde Yetkili Satıcı ve Servisler Sorumlu Değildir.   
 
     
  
 MATEMETİKSEL DEĞERLERLE YÜRÜYÜŞ PROGRAMI 
 
 Süre Isınma Egzersiz Dinlenme Toplam Süre 
 
 1. Hafta 5 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 15 Dakika 
 2. Hafta 7 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 17 Dakika 
 3. Hafta 9 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 19 Dakika 
 4. Hafta 11 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 21 Dakika 
 5. Hafta 13 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 23 Dakika 
 6. Hafta 15 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 25 Dakika 
 7. Hafta 18 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 28 Dakika 
 8. Hafta 20 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 30 Dakika 
 9. Hafta 23 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 33 Dakika 
 10. Hafta 26 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 36 Dakika 
 11. Hafta 28 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 38 Dakika 
 12. Hafta 30 Dakika Yürüyüş 5 Dakika Ritmik Yürüyüş 5 Dakika Yürüyüş 40 Dakika 
 
Süre Hareketlerinizi aktif bir şekilde yapıp aşamalı olarak arttırın (30-60 Dakika haftada 3-4 kez.) Amacınızı gerçekleştirip, faydalarını gördükçe daha keyifli hissedeceksiniz 
Üye Girişi
Beni Hatırla

 
 

VOIT PATEN
 199 TL 
%30 İndirimli Fırsatı
139,30 TL
Kargo Bedava
Ayak No: 40-43

 

 

Yeni Ürünler
DYNAMIC PEGASUS PLUS MASAJLI KOŞU BANDI
DYNAMIC PEGASUS PLUS MASAJLI KOŞU BANDI - BİSİKLET HEDİYELİ
Voit Orthopedics 52 Otomatik Eğimli Koşu Bandı
VOIT TURIN KOŞU BANDI
Dynamic E18 Manyetik Eliptik Bisiklet
Voit Pixel 20 Eliptik Bisiklet (Kargo Kurulum Bedava)
Voit Pixel 10 Eliptik Bisiklet (Kargo Kurulum Bedava)
Bizden Haberler
Tüm Haberler
 

Ana Sayfa  |  Alışveriş Sepetim |  Yeni Üyelik | Haberler | Hakkımızda  | Satış Ortaklığı |  Yardım |  İletişim 

Inter Data Center Bilg.Hiz.ve Dış Tic.Ltd.Şti. / 19 Mayıs Cd. Dr.İSmet Öztürk Sk. No:6/1 Şişli-İstanbul
İrtibat : (212) 291 07 39 Pbx
SporServis.Com
ürün fiyatlarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Burada yer alan ürün ve isimler, firmaların ticari markalarıdır ve bu firmaların sorumluluğu altındadır. SporServis.Com sanal mağazasında VISA / MASTER CARD, HAVALE ile sipariş verebilirsiniz.